Na začátku jsou řeky řekami a hory horami, v průběhu cesty se hory stávají řekami a řeky horami, a pak, na konci, se znovu řeky stávají řekami a hory horami.

Usmívající se

30. prosince 2011 v 21:39 | Liwet |  Napadlo mě...
Úsměv - povrchní doplněk na okouzlení okolí, důkaz, že mi jsme lepší a právě jsme vyhráli, maska, nebo upřímný projev radosti? Možná všechno. Otázkou je - proč se většina z nás nesměje upřímně; ze srdce?

Znáte ten citát, "nezapomeň se usmívat, protože nevíš, kdo by se do tvého úsměvu mohl zamilovat"? Třeba je to pravda. Třeba to tak opravdu někdy má být, my se jen máme usmívat a přitáhnout tak svým osobním kouzlem naši "osudovou lásku". Ale když tím využíváme okolí? Neřekla bych, že to je stejně bezúhoné.

K těm "maskovacím úsměvům": Vždyť by se stačilo porozhlédnout po okolí, najít jedinou věc, která by nám na tváři vykouzlila úsměv, a pozapomenout na trápení skrývající se v naší duši. Jednodušše si říct, že všechno zlé je k něčemu dobré a určitě to jednou přejde, nějak se to vyřeší.

Co se týče "vítězoslavných úsměvů", na ty není rady. Každý, kdo se chová alespoň trochu egoisticky, jistě někdy v životě takový úsměv měl. Pravděpodobně hezkou kupu. Dokud si nebude chtít uvědomit, že mnohem lepší je usmívat se z radosti ostatních (=nechat je vyhrávat, avšak férově). Dokud si nebude chtít sám uvědomit, nikdo to neuvidí.

A upřímný projev radosti? V takovém případě se jedině radovat dál. Protože to pomůže jak nám, tak našemu okolí. Není nad čistou radost.


Prosím o jeden upřímný úsměv. Venku začíná sněžit :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Atla Kauschimi Atla Kauschimi | Web | 30. prosince 2011 v 21:56 | Reagovat

Krásný článek. Vím, že to říkám asi stále, ale tento mě obzvlášť promluvil do duše. Přeci s úsměvem jde všechno líp, ale já se mu bráním. Nechci se smát, nechci se usmívat, chci trpět za to, jaká jsem. Já si to nezasloužím.

Tvůj článek se mi tak zalíbil a dohnal mě k úsměvu. Venku sněží.

2 Liwet Liwet | Web | 30. prosince 2011 v 22:43 | Reagovat

[1]: Ano, s úsměvem jde všechno líp :). Co tak hrozného jsi mohla udělat, že bys měla trpět? Neříkám, že se ty věci dají spravit, ale můžeš se pokusit je napravit. A když to nejde, pak už to není tvoje vina.

To jsem ráda. Účel splněn.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama