Na začátku jsou řeky řekami a hory horami, v průběhu cesty se hory stávají řekami a řeky horami, a pak, na konci, se znovu řeky stávají řekami a hory horami.

Sváťa a Liwet

11. prosince 2011 v 20:28 | Liwet a Sváťa |  Všední den

Dva autoři, dva různé názory, dva životy s docela stejnými příběhy. Sváťa a Liwet.


Potkali jsme se na chatu, jemuž většina lidí nevěří, díky zelené barvě a zvláštní konverzaci o náhodě (z té pro mě později vyplynulo poznání příčiny a následku). Myslím, že ten večer jsem něco hledala - a také jsem to našla. Svého anděla strážného. Po pár týdnech strávených ve vzájemné společnosti jsme se rozhodli předat něco z našich myšlenek a životů lidem, kteří budou ochotni naslouchat.

Není naším záměrem bojovat s někým o správný názor, který se nosí v dobré společnosti, ani nám nejde o usvědčování vlastních nebo přejatých pravd. Předkládáme tu jen slova, které mohou každému znít jinak. A každý v nich najde význam sobě vlastní. Neříkáme, že dokážeme vysvětlit všechno, a věci, na které máme názor, i přesto nemusí být vysvětlené. Nemíníme tím nijak obírat o názor ty, kteří o to nestojí, a do ničeho je nenutíme. Pravděpodobně nebudeme odpovídat na otázky, co by nás měli nějak napadat. Lidé, co nám budou chtít věřit, uvěří, a ti, co nás budou chtít poškodit, stejně odejdou. Víme, že tito lidé jsou proti našim názorům, naší existenci - nazývají nás blázny. Uvědomujeme si to, ale i přesto tu jsme. Věřte nám, že budeme bojovat až do konce. Doufáme, že naše články se stanou něčím, co by mohlo pomáhat ostatním na jejich cestě.

Věříme ve spojitost mezi láskou a nenávistí stejně jako věříme, že žádný dualismus neexistuje, a vše je v naprosté jednotě. To, co je naskládáno navrch tohoto jádra, je jen pozlátko, které dnešní společnost potřebuje. Iluze.

Myslím, že jsem kdysi řekla: "Všechno, co okolo sebe vidíš, je jen iluze. Realita sama o sobě, jak ji vnímáme, je jedna velká iluze. Když dokážeš ovládat iluzi na počítači, obrázky ve své hlavě, proč bys nedokázal ovládat i svůj život? Nemělo by to být tak těžké."

My dva si existenci té iluze uvědomujeme. Snažíme se nahlížet pod povrch věcí a neprohlubovat zajeté koleje. Pomůžete nám v našem snažení?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama