Na začátku jsou řeky řekami a hory horami, v průběhu cesty se hory stávají řekami a řeky horami, a pak, na konci, se znovu řeky stávají řekami a hory horami.

Přítomný okamžik

9. prosince 2011 v 20:00 | Liwet |  Všední den
Dnes jsem seděla v druhé řadě na mé každoroční vánoční besídce a začínala jsem nervóznět kvůli skladbě, ze které jsem měla den před tímhle dnem noční můru. Bála jsem se, že zkazím část, kterou jsem dřív uměla, ale to není až tak podstatné.

Ta podstatná věc je totiž to, co jsem si v tu chvíli uvědomila. Můžu tu sedět a vyšilovat, nebo si můžu užít tu hudbu a moji radost z hudby. Když jsem si to řekla takhle, volba byla jasná. V tom okamžiku jsem si znovu připoměla, že se nemůžeme neustále strachovat kvůli tomu, co se možná stane. Možná uděláme chybu, možná ne. To nevíme. Musíme prostě jen žít v tom okamžiku, radovat se z věcí, které nám život poskytuje.

Chcete slyšet shrnutí večera? Udělala jsem tam chybu. Vlastně nejen jednu. Ale celý ten koncert pro mě měl daleko větší cenu, protože ho nemůžu shrnout JEN touhle chybou a nervozitou. Já místo toho můžu říct - měla jsem perfektní večer. Nevyšel podle představ - vyšel líp. Radovala jsem se.

Není to lepší pocit?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama