Na začátku jsou řeky řekami a hory horami, v průběhu cesty se hory stávají řekami a řeky horami, a pak, na konci, se znovu řeky stávají řekami a hory horami.

Minulost je minulostí

17. prosince 2011 v 19:44 | Liwet |  Napadlo mě...
Onehdy mi byla položena otázka, jak změnit minulost. Pokud chcete znát můj názor, můžete pokračovat.

"Nemůžeš změnit minulost. Můžeš se jen zabývat tím, co je, maximálně se pokusit své chyby napravit. Nic jiného nezmůžeš. Pouč se, přijmi to a jdi dál."

Pravdou je, že co se stalo, stalo se. Měly bychom pochopit proč se tak událo, co nám to mělo přinést. Vzít to jako učební pomůcku nebo zkoušku. Z této životní události si vzít ponaučení a šířit ho dál. Totiž, vše, co se vám stane, má důvod. Stačí ho jen najít.

Nic na minulosti, ať špatné, či dobré, by se nemělo měnit. Samotné mi trvalo dlouho tohle pochopení - protože, jak se některé věci mohou odpouštět? Proč bychom je neměli chtít změnit? Odpověd není v odpuštění a ni v té změně... kdyby se nestalo, co se stalo, nikdy bychom se nepoučili.

Příklad: Když se spálíte o plotnu, bolí vás to. Už nikdy se nebudete chtít spálit znovu.

Stejné je to v těžkých životních situacích. Poznáte své chování a příště uděláte všechno pro to, abyste nemuseli udělat to samé, protože to bolí buď vás, nebo ostatní.

...aneb vždycky je důvod, proč se něco stalo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama