Na začátku jsou řeky řekami a hory horami, v průběhu cesty se hory stávají řekami a řeky horami, a pak, na konci, se znovu řeky stávají řekami a hory horami.

Dětská vnímavost

3. prosince 2011 v 10:34 | Liwet |  Názory
Článek, o kterém budu hovořit, najdete zde.

V článku je uvedena odpověď dětí na otázku "co je to láska". Věřím, že pro většinu lidí jsou jejich odpovědi překvapením. Dospělí lidé by odpověděli něco ve smyslu, že láska se nedá popsat, že je moc komplikovaná, nebo že neexistuje a je tu jen jako ospravedlnění sexu. Ty děti to tak ale nevidí.

"Láska je to, co vás nutí se smát i když jste unavení.
Terri, 4 roky"

Myslím, že tyhle děti mají ještě ničím nezkažený pohled na svět, a tak často dokážou vidět mnohem více než my. Není to poprvé, co čtu o tom, že děti jsou vnímavější a často znalejší pravdy, než dospělí. Děti ještě v předškolním věku dokáží bez problému vidět aury, vzpomenou si na svoje minulé životy... dokud je nezavalí problémy denního života.

"Když se chcete naučit někoho lépe milovat, měli byste začít u kamaráda, kterého nenávidíte.
Nikka, 6 let"

Možná bychom se měli zamyslet nad tím, co bychom na tuhle otázku odpověděli jako 4 letí človíčci, a jakou odpověď bychom dali teď. Vsadím se, že u drtivé většiny z vás se ta odpověď změnila. Proč? Snad ztrátou víry v lásku a právě v ni? Já nevím. Možná.

"Láska je to, co je s tebou v pokoji na tvé narozeniny, když přestaneš otvírat dárky a zaposloucháš se.
Bobby, 7 let (Neuvěřitelné!)"

Nedávno jsem si začala uvědomovat, že láska není jen prázdné slovo. Není to jen situace, která nastává mezi dvěma lidmi, když je k sobě něco táhne... Je to pocit, jenž nám vysílá vesmír, a je jen na nás, zda ho přijmeme. Můžete ho odmítnout, zablokovat, ignorovat, a stejně tu stále bude. Jako váš věrný druh.

Ty děti to vědí. A nebojí se to cítit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Amia Amia | Web | 16. ledna 2012 v 14:42 | Reagovat

Dospělí vždy podceňují inteligenci dětí

2 Liwet Liwet | Web | 16. ledna 2012 v 19:00 | Reagovat

[1]: Zajímalo by mě proč. Oni jsou znalejší světa, života? Třeba jim jen závidí... nevím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama